Ľadoborcom na Severný pól po stopách polárnych bádateľov

Ľadoborcom na Severný pól po stopách polárnych bádateľov

Vyberte sa na miesto, kde je juh všade navôkol…

Dostanete jedinečnú príležitosť bývať na palube najvýkonnejšieho ľadoborca, aký kedy človek dokázal postaviť…

Na vlastné oči uvidíte hniezdiská polárnych vtákov či rodiská tuleňov a mrožov. Možno aj ľadové medvede dostanú nápad preskúmať ľadoborec, čo vám umožní vidieť ich naozaj zblízka. Táto plavba sa stane zážitkom na celý život.

Pridajte sa k expedícii na Severný pól – 90°N – na palube jadrového ľadoborca “50 Years of Victory”.

TERMÍNY a CENY:

Termín Twin Standard Mini Suite Suite Victory Suite Arktika Suite
13. 06. – 26. 06. 2018 26 590,- € 30 590,- € 36 590,- € 39 590,- € 40 590,- €
24. 06. – 07. 07. 2018 26 590,- € 30 590,- € 36 590,- € 39 590,- € 40 590,- €

FIRST MOMENT CENY:

Termín Twin Standard Mini Suite Suite Victory Suite Arktika Suite
13. 06. – 26. 06. 2018 24 950,- € 28 950,- € 35 950,- € 38 950,- € 39 950,- €
24. 06. – 07. 07. 2018 24 950,- € 28 950,- € 35 950,- € 38 950,- € 39 950,- €

Poznámka: Ceny sú uvedené v Eurách na osobu a vypočítané z dvojlôžkovej obsadenosti. Cena za jednu osobu v dvojlôžkovej ubytovacej jednotke Twin Standard je 1,7-násobkom ceny. Ostatné kajuty sú pre jednu osobu dostupné za 2-násobok ceny. O možnostiach zdieľania TWIN kajuty pre 1 osobu nás kontaktujte.

*Slovenský delegát pri počte minimálne 10 účastníkov na rovnaký termín.

V cene: Spiatočná letenka z Viedne, transfer do hotela a z hotela, na palube plná penzia formou bufetových stolov a servírovanej večere, (3 jedlá denne vrátane čerstvého pečiva a kanapiek popoludní), All-inclusive nealkoholické nápoje, vybrané prémiové destiláty a rozlievané vína, skupinové výlety vrtuľníkom a člnmi Zodiac s programom na pobreží, špeciálna expedičná parka Vám ostane aj po plavbe, nepremokavé topánky počas plavby, prednášky a neformálne diskusie so skúsenými polárnikmi a hosťujúcimi lektormi, informačné materiály a záznam expedície s obrázkami na DVD, špeciálne polárne poistenie do 100 000 €, dane, poplatky.

Doplatky: Povinný charterový balíček: 1+1 noc s raňajkami v hoteli Hilton v Helsinkách pred nalodením a po vylodení, skupinové transfery z a do hotela pred a po prelete Helsinki – Murmansk – Helsinki 1 700 €, Ruské víza 65,- €, strava mimo lode, komunikačné zariadenia, čistiareň, príplatkové nápoje na palube, prepitné na lodi (výška na vlastnom uvážení odporúča sa 15 - 20 € / deň). Lety vrtuľníkom nad rámec programu, let teplovzdušným balónom na severnom póle.

Program plavby

Deň 1 Odlet z Viedne do Helsínk a ubytovanie v hoteli
Deň 2 Skupinový transfer na letisko, prelet do Murmanska (2h) a nalodenie
Deň 3 Plavba po Barentsovom mori, exkurzia plavidla vrátane jedinečnej strojovne
Dni 4 až 6 Plavba na Severný pól, výlety vrtuľníkom, pozorovanie divokých zvierat a ľadových medveďov, prechádzky po lade
Deň 7 Severný pól, slávnostná grilovačka, prípadne ponor do ľadového oceána, možnosť dokúpiť let balónom
Dni 8 až 10 Plavba na juh a výlety za krásami arktických ostrovov Zeme Františka Jozefa spojená s výletmi na ostrovy kde len zriedkavo vkročí ľudská noha
Dni 11 až 13 Plavba po Barentsovom mori
Deň 13 Vylodenie v Murmansku, prelet do Helsínk a ubytovanie v hoteli
Deň 14 Odlet z Helsínk do Viedne

Majte, prosím, na pamäti, že v prípade tejto jedinečnej expedície ide o cestu do vzdialených a málo preskúmaných oblastí zemegule. Preto možno tento itinerár považovať iba za orientačný a závislý od poveternostných vplyvov a stavu ľadového príkrovu.

Ľadoborec „50 Years of Victory“

Technické špecifikácie: dĺžka 160 m, šírka 30 m, ponor 11 m, počet pasažierov 128, posádka 140 členov, maximálna rýchlosť 21 uzlov, registrácia Rusko
pohon: 2 jadrové reaktory 2 parné turbíny, 6 rotačných generátorov, maximálny výkon 75 000 koní

Najmodernejšie technológie, výkon a pohodlie – všetko v jednom. “50 Years of Victory” je najväčší a najmodernejší ľadoborec s jadrovým pohonom na svete. Pre nadšencov je “Victory” novou generáciou takýchto lodí, vylepšením triedy Arktika, najvýkonnejších ľadoborcov na svete.

Pre pasažierov je mostík väčšinou prístupný 24 hodín denne; kapitán a dôstojníci však môžu v určitých situáciách požiadať cestujúcich, aby ho z bezpečnostných dôvodov opustili, kým loď nedokončí príslušný manéver.

Loď je vybavená najmodernejším navigačným a komunikačným zariadením, vrátane telefónov a elektronickej pošty. Verejné priestory zahŕňajú jedáleň (s voľným sedením); salón na korme vyhradený prednáškam, prezentáciám a spoločenským kontaktom; bar a salón na prove; knižnicu so salónikom; posilňovňu; pingpongový stôl, mini basketbalové ihrisko, dve sauny a bazén s ohrievanou morskou vodou. Cestujúcim sú tiež k dispozícii ambulancia a služby licencovaného lekára.

Profesionáli oddaní Arktíde

Dostatočná skúsenosť je základom kvality nášho expedičného tímu. Odbornosť im umožňuje odovzdávať skúsenosti rozľahlej polárnej divočiny živým, priateľským a neformálnym spôsobom. Iba skúsenosti však na prijatie do nášho expedičného tímu alebo na jeho vedenie nestačia. Jeho jednotliví členovia musia mať zápal a nadšenie, aby mohli oživiť vašu cestu, prebudiť vašu predstavivosť a rozdúchať vo vás objaviteľský plameň. Zistíte, že náš tím je studnicou informácií nielen počas prednášok, ale aj v mnohých neformálnych diskusiách a spontánnych rozhovoroch ako na palube, tak aj v podpalubí. Pre náš tím ide o viac ako iba prácu; je to pre nich príležitosť podeliť sa o svoju lásku k tejto rozľahlej a zväčša neprebádanej krajine.

Znásobiť vaše zážitky počas plavby pomôžu

Paul Nicklen: fotograf National Geographic, spoluzakladateľ Sea Lagacy, držiteľ viac ako 30 medzinárodných ocenení a bývalý hovorca TED konferencii.

Cristina Mittermeier: Morská biologička, ochrankyňa prírody, spoluzakladateľka Sea Leagcy, zakladateľka a bývalá prezidentka Medzinárodnej Ligy Fotografov Ochraňujúcich prírodu.

David Serkoak: Inuitský starejší, výrobca bubnov, inštruktor na Nanavut Arctic College a kurátor British Museum of Mankind v Londýne

Maureen Raymo: Paleoklimatologička, morská geologička, podľa Discover magazínu najdôležitejšia žena v odbore

Alan Chanbers: Prieskumník, motivačný spíker, vedúci prvej úspešnej britskej pešej výpravy na Severný pól v r. 2000

James Raffan: Prieskumník, spisovateľ pre Canadian Geographic magazín – 100 Greatest Explorers

Frau Ulmer: bývalá starostka Juneau a zástupkyňa guvernéra Aljašky, členka Komisie arktického výskumu USA

Skvelá kuchyňa

Skúsení šéfkuchári pripravujú rozmanité pokrmy medzinárodnej kuchyne a zbehlí obsluhujúci dbajú na potreby a želania hostí. Bar je dobre zásobený veľkým výberom alkoholických i nealkoholických nápojov z ktorých väčšina je v cene plavby.

Popis kajút

Arktída nestála a nevypočítateľná: z chmúrnej oblohy naraz vykukne slnko alebo sa vytvorí dúha. Avšak nech je deň či noc, Arktída našich cestujúcich nezastihne nepripravených, pretože zo všetkých kajút vidieť von.

Okná v kajutách možno otvoriť, takže cestujúci majú príležitosť Arktídu nielen vidieť, ale aj cítiť alebo aj počuť kedykoľvek budú chcieť. Všetky apartmány a kajuty majú vlastné sociálne zariadenia s vaňou alebo sprchou.

Každá kajuta je vybavená kúpeľňou, pohovkou, televízorom s DVD prehrávačom, k dispozícií taktiež župan, papuče a sušič vlasov.

Kajuty

Standard Twin (13,8 m2): 1 spacia kója, 1 pohovka, kúpeľňa so sprchou, TV set a DVD prehrávač, otvárateľné okná

Mini suite (21 m2): Sedacia časť s pohovkou, oddelená spálňová časť, kúpeľňa so sprchou, TV a DVD prehrávač, chladnička, otvárateľné okná.

Junior Suite (25 m2): Spálňa a sedacia časť s pohovkou, kúpeľňa so sprchou, chladnička, TV a DVD prehrávač, otvárateľné okná.

Victory Suite (28 m2): Priestranná spálňa a sedacia časť s pohovkou, kúpeľňa s vaňou, chladnička, TV a DVD prehrávač, otvárateľné okná.

Arktika Suite (32 m2): Veľmi priestranná spálňa a sedacia časť s pohovkou kúpeľňa s vaňou, chladnička, TV a DVD prehrávač, súprava na prípravu teplých nápojov, otvárateľné okná (čísla 46 a 48 majú obmedzený výhľad).

Jedinečné exkurzie

Program je zostavený tak, aby obsahoval čo najviac informácií o arktických oblastiach a miestach, ktoré navštívime. Prednášky umožnia odpovedať na všetky otázky, ktoré cestujúci môžu mať. Prístup na pevninu zabezpečujú vrtuľníky a nafukovacie člny Zodiac.

Pod ľadom na severnom póle nie je žiadna zem. Polárny ľadový príkrov je pohyblivá ľadová vrstva hrubá 2 až 3 metre. Predstavte si akou silou musí ľadoborec deň za dňom rozrážať túto masu stáročného ľadu. Toto je, samozrejme, tiež úlohou kapitána a posádky. Sme oprávnene hrdí na schopnosti, ktoré počas ciest po na mori kapitán a posádka uplatňujú. Ich skúsenosť je v Arktíde nezastupiteľná.

Kvalifikovaný kapitán a skúsená posádka urobia všetko pre to, aby vaša cesta bola bezpečná a nezabudnuteľná.

* Na túto ponuku sa vzťahujú Všeobecné obchodné podmienky cestovnej kancelárie GURS, s.r.o., ako aj Všeobecné obchodné podmienky jednotlivých prevádzkovateľov. Cenová ponuka je imitovaná a cestovná kancelária si vyhradzuje právo ju zmeniť v závislosti od dostupnosti kajút, izieb v hoteli a leteniek. Ceny sú platné k 19. 1. 2017

Chete vedieť viac?

Pošlite nám Váš kontakt a požiadavky a my Vás budeme podrobne informovať.